Hírek
2011. Augusztus 13. 07:41, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress
Elevenszülők voltak a tengeri őshüllők
A tudósok bejelentették, hogy megtalálták az első bizonyítékot arra, hogy a hatalmas méretű tengeri őshüllők, a plesiosaurus-ok nem raktak tojásokat, hanem utódaikat elevenen hozták a világra.
A bizonyíték pedig nem más, mint egy várandós hüllő maradványa, amelyen jól kivehetőek a magzat körvonalai.
A 78 millió éves maradványok jelenleg Los Angelesben találhatóak, mivel a tudósok részletes elemzéseknek is alávetik. Eredetileg egy kansasi farmon találtak rá az 5 méter hosszú Polycotylus latippinus fosszíliáira, amely az úgynevezett plesiosaurus-ok családjába tartozik, de immár két évtizede feküdt a Los Angeles-i múzeum alagsorában, mire valaki felfedezte, hogy mekkora érték valójában.
A maradványok elemzésekor a tudósok rögtön felfedezték, hogy két különálló hüllőről van szó, de azt szinte rögtön kizárták, hogy a nagyobb megette volna a kisebbet, mivel a csontokon nem találtak harapásnyomokat. Végül rájöttek, hogy a hüllő utódának fosszíliáiról van szó.
A tudósok már 200 éve találgattak - nem tudták eldönteni, hogy hogyan szaporodhattak ezek az óriási tengeri hüllők. Azt valószínűtlennek tartották, hogy a parton raktak volna tojásokat, mivel mozgásuk ott túl nehézkes lett volna - most azonban már bizonyíték is van arra, hogy eleven utódokat szültek.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld
MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron
Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.
2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld
Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője
A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.
2026. Január 18. 08:00, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni
Biztosan tudjuk, hogy csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke szombaton Miskolcon, a Digitális Polgári Körök háborúellenes gyűlésén.

