2024. augusztus 3, szombat - Hermina

2014. Május 24. 00:00, szombat | Helyi

Kick-Box Világkupa Szeged - 2 mosonmagyaróvári aranyéremmel

Május 15-18.a között került megrendezésre Szegeden a XX. Szegedi World Cup Kick-Box verseny. A mosonmagyaróvári 4fight csapat 3 tagja vett részt. Több mint 25 ország 800 versenyzője lépett ringbe és tatamira.

Szikra Olivér a csapat egyik legfiatalabb versenyzője egy rutinosabb cseh versenyző ellen sajnos alul maradt.
Berki Jázmin cadett2-es korcsoportban diadalmaskodott a döntőben fehérorosz ellenfele fölött, egy kemény csatában.
Bednanics Dominik cadett2-es korcsoportban először lengyel ellenfele fölött aratott parádés 11-1 arányú technikai K.O.-s győzelmet. A döntőben nagy riválisa, egy békéscsabai versenyző következett, aki a 2012es világbajnokság aranyérmese volt. Magas színvonalú, izgalmas küzdelem kerekedett. Fej-fej mellett haladt a két versenyző. A rendes menetidő végén döntetlenre álltak. Következett az 1perces hosszabbításban, ami ismét döntetlen eredménnyel ért véget, majd az "arany pontért" az első érvényes találatért folyt a küzdelem, ahol Bednanics Dominik egy nagyon okos találattal győzött és bezsebelte a kupát és az aranyérmet.
A 4Fight csapata 2 aranyéremmel zárta a XX. Szegedi Világkupát.