Hírek
2011. Augusztus 16. 07:21, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
Nagyot szaladt a BUX - 240 alatt a svájci frank
Az optimistára fordult nemzetközi hangulatban a hazai értéktőzsde is kezd magára találni az elmúlt hét mélyrepüléséből.
A BUX 4,5 százalékos erősödéssel, 18 840 ponton zárt. Különösen a MOL és az OTP részvényei voltak kapósak. Arra a híresztelésre, hogy a svájci jegybank beavatkozhat a frank gyengítése érdekében, már önmagában gyengülni kezdett a helvét fizetőeszköz.
Az OTP 6 százalékot erősödött, 4450 forintig. A MOL 6,7 százalékot ralizott, és 17 500 forinton zárt. A Magyar Telekom 4,1 százalékot drágult, 510 forintra. A Richter 0,8 százalékos erősödéssel vette ki a részét a mai napból, és 34 680 forintig ment fel a jegyzése. Az Egis most is a gyengébb oldalát mutatta, és 0,6 százalékos csökkenés mellett, 15 600 forinton zárt.
Elterjedt hétvégén, hogy a Svájci Nemzeti Bank beavatkozhat a frank gyengítése érdekében. Az 1,10 feletti szinteket szeretné tartani a monetáris hatóság az euróval szemben. Ez a hír jótékony hatással volt a forint kereskedésére is. A svájci frank 239 forint felett mozgott a koraesti órákban. Az eurót 269 forint 70 filléren jegezték, míg a dollár 186 forint 80 fillérig ment le.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak
2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld
Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében
Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.
2026. Június 30. 11:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
2026. Június 30. 09:00, kedd | Belföld
Aranykonvoj - Fidesz: a Hajdu János elleni eljárás a tiszás politikai leszámolás része
A Fidesz a Terrorelhárítási Központ (TEK) korábbi elnöke, Hajdu János elleni eljárást \"a tiszás politikai leszámolás részének\" tartja.

